Sukcesy na Mistrzostwach Polski

XXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 - 17-18 czerwca 2017 r., Zamość

Świetny występ kluczborskich karateków na Mistrzostwach Polski w Zamościu! 

Do udanych występów należy zaliczyć starty podopiecznych Andrzeja Olecha i Rafała Panaszka,  którzy łącznie zdobyli  5 medali w konkurencjach indywidualnych oraz srebro w kumite drużynowym seniorów. Jesteśmy zadowoleni z efektów pracy naszych zawodników – komentuje  Andrzej Olech, główny trener i prezes Kluczborskiego Klubu Karate.

Reprezentacja klubu składała się z 10 osób, które startowały  w różnych kategoriach wiekowych:

Junior młodszy

 

  1. Martyna Jańska
  2. Kinga Kukuczka
  3. Michał Danielewicz

Junior

  1. Karolina Gajewska
  2. Paulina Krupicka

Senior

  1. Konrad Kardas
  2. Alicja Zalecińska
  3. Dawid Rojowski
  4. Szymon Neugebauer
  5.   Łukasz Radwański

Alicja Zalecińska potwierdziła swoją wszechstronność  zdobywając I miejsce w kumite indywidualnym, III miejsce w fuku-go oraz IV miejsce w kata!
Karolina Gajewska zajęła I miejsce w kumite indywidualnym juniorów. To wspaniały sukces tej młodej, dobrze rokującej zawodniczki.
Dawid Rojowski został mistrzem Polski w kumite indywidualnym seniorów, potwierdzając swoją wysoka formę. Natomiast Konrad Kardas zajął w tej kategorii II miejsce.

Drużyna seniorów w składzie: Łukasz Radwański, Szymon Neugebauer, Dawid Rojowski i Konrad Kardasi uplasowała się na II miejscu w kumite drużynowym.  Konrad Kardas – były zawodnik OK. Byczyna – na Mistrzostwach Polski wystartował w barwach Kluczborskiego Klubu Karate wzmacniając naszą drużynę kumite. Dziękujemy senseiowi Zbigniewowi Sitarzowi na umożliwienie startu jego zawodnika w reprezentacji Kluczborka.

Udane starty zaliczyli również pozostali zawodnicy z Kluczborka, wysoką formę zaprezentowała Martyna Jańska, która uplasowała się ostatecznie na 5 miejscu przegrywając walkę o wejście do finałowej czwórki.

Kluczborski Klub Karate po raz kolejny potwierdził, iż zajmuje wiodące miejsce wśród klubów karate w Polsce. Zwycięstwo dla niektórych uczestników Mistrzostw Polski będzie przepustką do udziału w reprezentacji Kadry Narodowej oraz startów na zawodach międzynarodowych.

 

2017-06-20 19:53 przez Ewa Maciborko

Wróć